Konspirace a počasí? Kdepak: V červnu probíhaly oficiální experimenty s atmosférou nad Švédskem!

Bouře nad Jihlavou 8. 7. 2021, foto Martina Kratochvílová...

Bouře nad Jihlavou 8. 7. 2021, foto Martina Kratochvílová na webu Fotografie z Jihlavy

Podle amerického týdeníku Forbes miliardář Bill Gates, který podporuje finančně vývoj technologií na takzvané stmívání slunce, letos od ledna již zahájil experimentální zkoušky tohoto projektu.

Experimenty Gatesem financovaného projektu, který nese zkratku SCoPEx, proběhly v červnu 2021 poblíž švédského města Kiruna. Podstatou těchto experimentů je atmosférický balón, který byl opakovaně vypouštěn do výšky 20 kilometrů nad zemí. A který by měl rozprašovat do těchto vyšších vrstev atmosféry jemný prach uhličitanu vápenatého (CaCO3).

Tímto netoxickým uhličitanem by podle autorů projektu mělo být dosaženo efektu připomínajícího stav po výbuchu velkých sopek. Po nich se totiž někdy nad širokým územím na mnoho měsíců sníží intensita slunečního záření a tím i cirkulace tepla i vodních par v atmosféře. (Zkrátka, změní se v široké oblasti zásadně , čehož jsme možná mimochodem od konce června 2021 svědky i v našich zemích?)

Při experimentech, které probíhaly nad Švédskem v červnu, se podle hlavního šéfa projektu Franka Keutsche do atmosféry uvolní „bezpečné experimentální množství“ uhličitanu vápenatého, načež balon mnohokrát proletí skrze mračno vypuštěného prachu. Přitom přístroje naložené v balonu zaznamenávají atmosférické reakce.

Podle Keutsche však prý uhličitan vápenatý nebude mít vliv na chemické procesy v atmosféře. „Jediné, čeho dosáhneme, je rozptýlení slunečního světla a tím žádoucího ochlazování planety“, tvrdí šéf projektu SCoPEx…

• Celý článek z Forbesu (v angličtině) je k disposici zde

Leo P.  Švančara, psáno 9. července A.D. 2021

Související články na X-P.cz:  Tornádo červen 2021: Kdo jsou podnebeští démoni? A kdo jejich lidští sluhové?

V kategorii Články, Poznámka ke dni, Zajímavosti

Příspěvek zaslal: leo dne 9.7.2021 / článek si přečetlo 3 822 návštěvníků X-P.cz

Štítky:

Web rediguje: Leo P. Švančara

Další příspěvky