Mají astrologicky něco společného listopady 1989 a 2020? Mají: Více, než by nás napadlo!

Tak dnes počítáme již 31. rok od největšího přelomu státního i politického uspořádání v našich dosavadních životech. Pátek 17. listopadu 1989 byl u nás tím prvním skutečným spouštěčem začátku konce té oficiální komunistické diktatury. Jak dnes ale po těch třech desítkách let vidíme, tak skutečně jenom té „oficiální“…

Tento den, v kalendáři dnes nazývaný „Dnem boje za svobodu a demokracii“, má díky tomuto názvu letos (v roce 2020) obzvláště pikantní a velmi trpkou příchuť. Neboť se právě nyní nalézáme v takové míře nesvobody, v jaké jsme od roku 1989 až doposud ještě nebyli!

A když připočteme navíc současný celonoční každodenní zákaz vycházení, plošnou a záměrnou státní likvidaci zbývajícího živnostenstva a podnikatelského stavu, když nadto vezmeme v potaz současné stanné právo, v němž každý – i verbální – „přečin“ může být potrestán drakonickými léty vězení, pak musíme konstatovat, že jsme v míře naší osobní nesvobody dnes žel významně předstihli onen rok 1989.

A tak právě dnes, v podmínkách ještě horší tyranie státu nad svými poddanými, než panovala už v poměrně uvolněném roce 1989, možná neuškodí porovnat obě tato data z astrologického pohledu. Mají něco společného? A pokud, co to tedy znamená?

Horoskop 17. listopadu 1989: Vidíme jak Saturn v Kozorohu, tak oposici Saturna na Jupiter.

Horoskop 17. listopadu 1989: Vidíme jak Saturn v Kozorohu, tak oposici Saturna na Jupiter.

Při vypracování horoskopů jak na 17. listopad roku 1989, tak na dnešek, tedy 17. listopad 2020, s úžasem zjistíme, že něco zásadního tyto dva dny po 31 letech společného opravdu mají!

Za prvé v listopadu roku 1989, stejně, jako znovu po třech desítkách let dnes, je Saturn ve znamení Kozoroha. (Saturn celý zvěrokruh po obloze oběhne vždy zhruba každých třicet roků, což znamená, že nyní se poprvé od těch dob vrací do míst oblohy, kde byl v roce 1989.)

Ale za druhé, což je ještě zajímavější, v listopadu 1989 byl tento Saturn na obloze ve velmi silné oposici na planetu Jupiter. A dnes, po třech desítkách let, je s Jupiterem v nesmírně silné konjunkci! V žádném předchozím listopadu, za těch 31 roků, se tyto dvě planety do takto zásadního vzájemného postavení vůči sobě navzájem nedostaly. Až opět nyní!

Horoskop 17. listopadu 2020: Vidíme opět Saturn v Kozorohu a konjunkci Saturna s Jupiterem.

Horoskop 17. listopadu 2020: Vidíme opět Saturn v Kozorohu a konjunkci Saturna s Jupiterem.

A když zalistujeme v prastarých staletých astrologických foliantech, utříděných geniálně v první polovině 20. století nepřekonatelným vědcem a astrologem dr. Janem Keferem, zjistíme, že právě období oposice či konjunkce Jupitera se Saturnem na obloze je mimořádné. A to právě pro záležitosti jak hospodářské, tak politické:

„Zlé , neúroda, neplodnost, nebezpečí epidemie a válek, možnost změn vlád a státních režimů“, praví suše Jan Kefer k této špatné konstelaci na nebi. A v případě konjunkce, která na nebi panuje právě nyní, doktor Kefer navíc dodává, že u ní je k tomu všemu ještě vysoká pravděpodobnost „revoluce a pádu vlády“.

Takže uvidíme. Ale atmosféra letošního 17. listopadu je skutečně zcela jiná, než všech ostatních památných 17. listopadů v minulých 30 letech. Zdá se mi, že naše společnost začíná připomínat přetopený kotel parní lokomotivy, u něhož je výbuch už jen otázkou doslova minut. Pokud tedy ovšem nyní nějaký soudný strojvůdce velmi rychle všechny ty uškrcené regulační ventily na kotli neotevře dokořán!

Leo P. Švančara, psáno v úterý 17. listopadu A. D. 2020

V kategorii Astrologie v. křesťanství, Články, Politika, Poznámka ke dni, Zajímavosti

Příspěvek zaslal: leo dne 17.11.2020 / článek si přečetlo 1 981 návštěvníků X-P.cz

Web rediguje: Leo P. Švančara

Další příspěvky